Підсумки від НаУКМА стосовно вчинку Дарини Степаненко

Після зустрічі з представниками студентських організацій НаУКМА, публікую наступні підсумки:

1. Дарина Степаненко залишатиметься студенткою Києво-Могилянської академії.

2. Ми висловлюємо розуміння і моральну підтримку Дарині у важкий час і віримо в її мудрість та розважливість, а також в те, що вона перегляне своє ставлення до подібних форм висловлення протесту від імені університетського середовища.

3. Оцінюючи її вчинок з букетом квітів, ми вважаємо, що вона, попри щирість своїх мотивацій, була втягнена у масштабну інформаційну провокацію, метою якої було створення брудного інформаційного тла навколо Києво-Могилянської академії.

4. Корпоративна угода з Дариною Степаненко розриватися не буде.

Опубліковано у Університет. Додати до закладок постійне посилання.

32 коментарі до Підсумки від НаУКМА стосовно вчинку Дарини Степаненко

 1. Оля Ворожбит коментує:

  Дуже стримано і виважено!

 2. Азаров коментує:

  Квит лох

 3. Зоя З. коментує:

  Пане Сергію, Вам би позаздрив СОЛОМОН!!! А сама прикрість із “замахом на ляпас” хай залишиться останнім уроком для українського юнацтва – як не треба попадати в тенета псевдопатріотичних структур… Україні потрібні високі – громадянська позиція, свідомість й занння… А не сумнівні “подвиги” й безвинні жертви…
  СЛАВА УКРАЇНІ!

 4. Ольга коментує:

  Чи піднімалося на зустрічі питання про палаточний балаган біля третього корпусу? Він врешті-решт припиниться?

 5. Сашко Чубко коментує:

  Чому так швидко було змінене рішення щодо корпоративної угоди?

  • Сергій Квіт коментує:

   Мені здається, що тоді б ми покинули Дарину напризволяще в обставинах, які, правду кажучи, достеменно не розуміємо. Все може бути складніше, ніж здається на перший погляд. Потрібно дати людині можливість замислитися. Добро проросте добром. З Дариною саме зараз слід більше спілкуватися, а не відштовхувати її. Приходять лише якісь високопарні слова. Але за людину треба боротися, йдучи їй назустріч.

  • Мене також турбує це питання? Чи ми не здійснюємо прецедент для багатьох інших людей, які готуватимуть свої акції від імені Могилянки?

 6. Пінґбек: Вирок та помилування Даші Степаненко « Дамітріанство

 7. Роман коментує:

  Чесно кажучи, здивований таким рішенням, Сергію Мироновичу. На мою думку, хоча б якісь санкції необхідно було застосувати. Невже ви дійсно повірили, що Дарина була настільки по-дитячому наївна і так легко дала себе обдурити братству? 17 років дівчині як-не-як, все таки не настільки дитина…

  • Ольга коментує:

   Повністю згодна. Не можна самовільно говорити від імені усіх.

  • Людмила коментує:

   саме так, а тим більше зважаючи на той факт, що її вчинок завдав удару іміджу Могилянки і взагалі, робити такі необдумані дії – це просто сором. Все це свідчить про неготовність дівчини бут гідною спудейкою НаУКМА.

 8. Дмитро коментує:

  а Дарина не хоче публічно вибачитися перед могилянською громадою або пояснити, на якій підставі вона виступає перед камерами від імені студентів Могилянки? Я їй такого права не делегував. Було б справедливо, аби вона це пояснила так само, перед об’єктивом відеокамер.

 9. Михайло коментує:

  Цілком нормальна реакція патріотичної юнки на дії теперішніх українофобських владоможців. При чому там Квит і інша братія.

  • Роксолана коментує:

   “Цілком нормальна реакція патріотичної юнки на дії теперішніх українофобських владоможців”
   Цілком згодна. Але в такому разі потрібно було говрити лише від свого імені і братства, у яке вона входить.

 10. Ірина коментує:

  Підтримую думку Романа (26/09/2011 о 7:36 pm). Я вважаю суттєвим кроком назустріч Дарині заручення її моральною підтримкою з боку могилянської спільноти та збереження за нею статуса студентки НаУКМА (це вже надасть їй можливість замислитися). Але санкція у вигляді розриву Корпоративної угоди є цілком доречною: змістовними пунктами останньої передбачено зобов’язання спудеями НаУКМА “сприяти формуванню позитивного іміджу НаУКМА” (не говорячи вже про сприяння укоріненню високих етичних норм), а цей пункт, на мій погляд, було порушено.

 11. Тои коментує:

  Правильно, основанием для отчисления не должно быть ее поведение ВНЕ университета.
  Даже судимость не явл. преградой для права на образование.
  Оценка должна быть только на основании знаний и поведения в университете.

  • Михайло Петечук коментує:

   Невже? В будь-якому західному університеті за банальну бійку відраховують без права поновлення

 12. Тетяна коментує:

  Підтримаю позицію пана президента! Мені дуже жаль і соромно водночас, що Дарина нещасним букетом квітів так “пропіарила” не тільки себе, але й Академію. Вистава “квіти для Табачника” є безглуздою провокацією дитини з пісочниці, яка захистилася іменем університету як щитом недоторканності

 13. Юлія коментує:

  Вельмишановний Сергію Мироновичу! Щиро дякую за Ваше рішення!

 14. Гість коментує:

  Який пункт Статуту НаУКМА або корпоративної угоди порушила Д.Степаненко що ви закликаєте її відрахувати ?

 15. Олександр коментує:

  Згоден з Романом та Іриною. Ми не повинні кидати її, але необхідно застосувати санкції, тоді вона дійсно задумається і не тільки вона. Нехай усі інші не думатимуть, що, роблячи такі дурниці, вони будуть героями.

 16. Марія коментує:

  Деяким людям просто не варто йти назустріч:
  http://gazeta.ua/articles/life/401723/2
  висновків ніяких вона, на жаль, так і не зробила. Метати перли перед свинями – неблагородна справа.
  Сподіваюся на відповідну реакцію студентства і адміністрації, бо таким людям не місце в КМА

  • Сашко Чубко коментує:

   А ось і приклад того, що, як казав Сергій Миронович, журналісти не розуміють різниці між “розривати корпоративну угоду” і “уходити з Могилянки”: http://nbnews.com.ua/news/12555/

 17. петро коментує:

  Могилянка тепер перебуває “під прицілом”: там і стипендії найменші. Розумію прагнення пана Квіта так би мовити “применшити гнів” теперішньої владної банди загалом і табачніка зокрема. Бо ж невідомо, що їм завтра заманеться зробити з цим прекрасним університетом. З іншого боку, визнаймо, що на тлі всезагального прогинання перед україноненависником Табачніком учинок Дарки-студентки таки схожий на шевченкового “Юродивого”…

  • Андрій Гук коментує:

   До чого тут применшити гнів? Вже так розгнівали теперішню владу, що залишилось лише боротись та перемагати.
   Але ж не падати низько при цьому. Мова йде про збереження іміджу НаУКМА як УНІВЕРСИТЕТУ, який вживає передбачених ЗАКОНОМ та МОРАЛЛЮ методів та засобів у своїх заявах та позиціях. І такі дії повинні бути прикладом для студентів. А не безглузді за своєю суттю та негативні за своїми наслідками вчинки. Керівництво університету не намагається нічого применшити чи перед кимось прогнутись. Мова йде про те, як елементарно вихована людина повинна себе поводити і до якої соціальної спільноти вона себе відносить Якщо могилянці – то слід дотримуватись певних морально-етичних норм та традицій. Якщо Братство св.Луки – то, будь-ласка, будьте небезпечними художниками-радикалами, як написано в маніфесті цього братства. Але при цьому не путайте одне з іншим.

 18. Сергій Квіт коментує:

  Я з таким твердженням категорично незгодний, оскільки, на мою думку, університет повинен бути місцем для всіх критично мислячих людей. Очевидно, викладач, слова якого Ви наводите, ототожнює критичне мислення і Критичну теорію. В такому випадку, він (вона) є недостатньо освіченою людиною. До речі, особисто я зараховую себе до правих. Хоч у кожному випадку слід попередньо з’ясувати, що саме ми маємо на увазі під “правим” і “лівим”, а також наскільки адекватні дійсності наші джерела і судження.

 19. Таке коментує:

  Мені просто цікаво. Я знайшов інформацію, що Дарина вже не в Україні, а поїхала в Лондон на навчання, мабуть спонсори розплатилися за ляпас табачнику.

  Я чисто для себе спробував знайти її через соц мережі – марно. Контактів нуль. Ніхто її не бачить….

  Дуже схоже, що за патріотизмом приховується банальне бажання наживи та збагачення…. прикро

 20. Таке коментує:

  якщо я помиляюсь. Буду дуже радий змінити свій кут зору, але дайте будь ласка привід змінити мою думку!

  • Serhiy_Kvit коментує:

   Думаю, що це неправда. Сьогодні на УНІАН вийшла така інформація:

   Студентка, яка вдарила Табачника, влаштувала «спектакль» на Банковій

   Активісти Братства Святого Луки, вимагаючи відставки «неякісного» міністра освіти та науки Дмитра ТАБАЧНИКА, їли біля Адміністрації Президента України неякісні продукти.
   Як передає кореспондент УНІАН, учасники акції їли неякісні продукти та мазали ними свої обличчя й одяг. Також вони випекли та принесли на акцію пиріг, який за формою нагадував обличчя Д.ТАБАЧНИКА.
   За словами учасників акції, спочатку вони планували оголосити голодування, проте вирішили, що “обжирання неякісною їжею” несе більшу небезпеку для здоров’я протестуючих. «Ми їмо неякісні продукти на протест до неякісного міністра», – сказала активістка Братства, 17-річна студентка Києво-Могилянської академії Дарина СТЕПАНЕНКО, яка 22 вересня вдарила букетом квітів Д.ТАБАЧНИКА.

 21. Таке коментує:

  Дякую, а то я вже почав переживати )